A siker mindannyiuk számára mást jelentett és különböző módon érték el azt. Csak egy valami volt közös bennük: azt az utat követték, amit a szívük diktált. Az egész világ ismeri a nevüket és mindannyian sokat tanulhatunk tőlük.
A szegény családból származó Richard Bransont a világ egyik legismertebb üzletembereként tartjuk számon. Nem vesztegetve az idejét, már 20 évesen saját vállalkozásba kezdett és azóta is a legkülönfélébb iparágakban sokszorozza meg a pénzét. Mindezt csak a megérzéseire hagyatkozva teszi, állítása szerint fél perc elég neki ahhoz, hogy eldöntse, belevág-e valamibe vagy sem. Sikerének titka, hogy mindig is nagyban gondolkodott és már akkor elhatározta, hogy milliárdos lesz, amikor arra még semmi esély sem mutatkozott.
A szegénységben felnövő Walt Disney 65 éves korára a világ leghíresebb rajzfilmkészítőjévé vált. Ezt csak a megszállott kitartásának köszönhette, ugyanis szülei egyáltalán nem támogatták a rendhagyó elképzeléseit. Az élet később is akadályokat állított az útjába, ami miatt a vállalkozása csak nehezen akart beindulni. Többször is anyagi gondokkal küzdött, sőt még az is előfordult, hogy a stúdiók ellopták rajzfilm karaktereit és később úgy kellett visszavásárolnia tőlük. Disneyt semmi sem tudta megállítani és hitt benne, hogy a nehézségek ellenére is meg tudja valósítani az álmait.
Steve Jobs az Apple elnökeként létrehozta a világ vezető technológiai cégét.Lázadó jelleme már fiatalkorában is megmutatkozott, amikor a drága egyetemi tandíj ellenére is csak a kedvére való órákat látogatta. Érthető módon az ilyenfajta megnyilvánulásait a szülei nem nézték jó szemmel és mindenáron igyekeztek “jó útra” terelni a fiút. Jobs azonban nem hagyta magát befolyásolni. Azt vallotta, hogy az embernek meg kell találnia azt a hivatást, amit szívből tud csinálni, mert csak abban lehet kiemelkedő a teljesítménye.
Coco Chanel forradalmasította a női divatot és megalapította a Chanel divatházat. Munkásságával jóval meghaladta a korát, ruhadarabjai még ma is a modern, független és sikeres nők eleganciáját szolgálják. Neki köszönhetjük a miniszoknyát, a “kis fekete ruhát”, a sikkes tweedkosztümöt, a csillogó gyöngyékszereket és a világ egyik leghíresebb parfümjét is. Sikerességének titka abban rejlett, hogy nem félt kilógni a sorból és ahelyett, hogy másokat követett volna, merész ötleteivel létrehozta a saját stílusát. Végül ezzel hódította meg az egész világot.
Charlie Chaplin a némafilmek nagy hatású személyisége volt, aki egyéni hőst teremtett alakjával. Hányatott gyermekkora ellenére, tehetsége már 10 éves korában megmutatkozott, amikor pantomim társulatokban játszott. Később a csámpás járású, toprongyos csavargó bőrébe bújva vált széles körben ismertté, mellyel tulajdonképpen kifigurázta a fiatalon elszenvedett sérelmeit. Chaplin azt vallotta, hogy a beszéd megöli a film szépségét, valójában azonban mindig is problémát jelentett számára, hogy szóban fejezze ki magát. Sikerét végső soron a leleményességének köszönhette, ugyanis képes volt a gyengeségeit a saját javára fordítani.
Kép: Unsplash
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: