Ha egy kicsit kreatívabban szeretnénk készülni az ünnepekre, akkor az adventi kalendárium megoldására is rengeteg jó ötletet találhatunk az interneten. Tavaly jómagam is összegyűjtöttem párat, amelyek a legjobban tetszettek. Ezeket itt és itt találod. Az persze már egy másik kérdés, hogy miután rátaláltunk a tökéletes kalendárium formára, mégis mi legyen az a 24 “valami”, amit beleteszünk.
A 24 “valami” keresés során ezeket érdemes szem előtt tartanunk:
-
- apróbb dolgok legyenek, amik beleférnek a kalendárium rekeszeibe, dobozaiba, borítékaiba
- ne gondolkodjunk túl drága ajándékokban, hiszen mégiscsak 24 db kell belőlük
- amennyiben nem vesszük, hanem úgy készítjük őket, egyszerű dolgokat gyártsunk, amikkel nem kell napokig pepecselnünk
- minél személyre szabottabb ajándékokkal készülünk, annál nagyobb örömet tudunk okozni vele
És akkor jöjjenek az ötletek:
Párnak:
-
-
-
- édesség pl. csoki, kimért szaloncukor vagy többízű szaloncukor válogatás, általunk készített bonbon
- kisebb kaparós sorsjegy pl. Kiskarácsony sorsjegy, amit bármelyik lottózóból beszerezhetünk
- általunk készített kuponok pl. “Ma jogosult vagy egy millió csókra”, “Este 8-tól közös program” és ehhez hasonlók
- jópofa szerelmes üzenetek, idézetek (a neten sok jót lehet találni, amelyeket átfogalmazhatunk vagy mi magunk is kitalálhatunk néhányat)
- programötletek pl. “Közös forró csokizás a kedvenc helyünkön”, “Esés-kelés, korcsolyázás a közeli műjégpályán”
- általunk készített apróbb díszek pl. szódabikarbónából, sógyurmából (ötletek itt), fahéjas almapüréből, textilből (ha tudunk varrni) filcből, sima dekorálható üveggömbből
-
-
Gyerekeknek:
-
-
-
-
- édesség természetesen nekik is mehet
- aranyos, Karácsonyra hangoló feladatok pl. keksz készítés, dísz gyártás stb. (ez nekünk is jó, hiszen ezzel be tudjuk vonni őket az ünnepi előkészületekbe )
- ennek egy másik verziója a környezettudatosságra nevelő feladatok pl. dísz készítése feleslegessé vált, kidobásra szánt holmiból stb.
- “Meséld el a Jézuskának, hogy telt a napod” feliratú cetlik amiket egy kis postaládába (dobozba) tud gyűjteni (később nagyon jó lesz visszaolvasni, hogy ők hogy élték meg az ünnepeket)
- keressünk egy mesét (vagy írjunk egyet mi), majd osszuk fel 24 részre, melyekből minden nap csak egy részletet olvashatnak el
- Karácsonnyal (vagy tulajdonképpen bármivel) kapcsolatos kérdéseket tartalmazó cetlik, amikre választ várunk írásban, Szenteste pedig megbeszélhetjük közösen
- programötletetek pl. “Elmegyünk nézelődni a karácsonyi vásárba és megsimogatjuk a bárányokat” (fontos, hogy olyanokat írjunk, amik beleférnek a napirendünkbe vagy amikre tudunk időt szakítani)
- minden napra egy “jó tett” cetli pl. “Ma sütit viszünk a szomszéd kis gyereknek”, “Ma összeszedjük azokat a játékainkat, amiket már nem használunk és odaadjuk a rászoruló gyerekeknek” stb.
- általunk készített apróságok pl. névre szóló könyvjelző, karkötő stb.
-
-
-
Tipp: Ha több gyermek van a háznál, akkor vagy azt csináljuk, hogy minden ajándékból duplát/triplát teszünk a kalendáriumba vagy ennél kicsivel költséghatékonyabb módszer, ha sorsolunk közöttük és az így kialakult sorrendben nyitják ki szép sorban az egyes rekeszeket. Az is egy megoldás, ha két gyermek esetén az első 12 ajándék az egyiké, a másik 12 a másiké, három gyermek esetén pedig 8 az egyiké, 8 a másiké, 8 pedig a harmadiké. A lényeg, hogy egyenlő arányban kapjon mindegyik és ne legyen belőle veszekedés.
Képek: Freepik
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: